el12 Opole Politechnic Band - Generacja 2.0 to nowy projekt muzyczny, którego premiera miała miejsce 22 maja 2021 roku podczas II rejsu IX edycji "Z orkiestrą po Odrze". Pomysł i kształt zespołu narodził się w październiku 2020 roku podczas jednego z wieczorów XXIV edycji Warsztatów Muzycznych. Pomysłodawcą projektu jest Przemysław Ślusarczyk. Zespół rozpoczął pracę nad nowym repertuarem w styczniu 2021 roku. Repertuar stanowią utwory z pogranicza jazzu, rocka, popu, z elementami bluesa wzbogacone o improwizacje. 

Zespół tworzy siedmiu muzyków rekrutujących się z Orkiestry Politechniki Opolskiej i Orkiestry Dętej Opolskiego Elektryczniaka:

- Daria Noryńska (Syrinks) - fletnia Pana,

- Bartosz Dorosiewicz - saksofon tenorowy,

- Michał Duszak - gitara basowa,

- Gustaw Rydzak - instrumenty perkusyjne,

- Przemysław Ślusarczyk - stage piano,

- Rafał Ślusarczyk - instrumenty perkusyjne,

- Paweł Zając - trąbka.

 

 

Sylwetki muzyków:

  • Daria Noryńska (Syrinks) - fletnia Pana

Polska fletnistka oraz malarka. Muzyką i fletnią Pana fascynuje się od najmłodszych lat i to jej główny obszar zainteresowań. Uczy się rumuńskiej techniki gry u mistrzów fletni Pana. Specjalizuje się w portrecie pastelowym. Ma na swoim koncie wydaną płytę kompaktową "Niech króluje wiatr" na której znalazły się własne kompozycje i opracowania na fletnię. Stały członek Orkiestry Politechniki Opolskiej. Więcej o artystce i jej firmie artystycznej na stronie: https://syrinks.pl 

 

  • Bartosz Dorosiewicz - saksofon tenorowy

Gra na saksofonie już 8 lat. Ukończył PSM I stopnia w Opolu. Kontynuuje swoją edukację w PSM II stopnia w Opolu. Jest również uczniem Opolskiego Elektryczniaka - kierunek technik informatyk. Aktywny członek Orkiestry Dętej ZSE w Opolu.

 

  • Michał Duszak - gitara basowa

Gra na gitarze basowej od 3 lat, jest samoukiem. Jego skrytym marzeniem jest nauka gry na kontrabasie. Jest otwarty na wszelkie style muzyczne i lubi eksperymentować. Uczy się w Opolskim Elektryczniaku - profil technik informatyk. Aktywny członek Orkiestry Dętej ZSE w Opolu.

 

  • Gustaw Rydzak - instrumenty perkusyjne

Mgr inż. informatyk. Absolwent Politechniki Opolskiej. Edukację muzyczną i grę na perkusji rozpoczął w 2009 roku. Od 2011 roku aktywnie uczestniczy we wszystkich projektach muzycznych związanych najpierw z Orkiestrą Dętą Opolskiego Elektryczniaka a potem z Orkiestrą Politechniki Opolskiej, el12 Opole Politechnic Band. Działalność artystyczna to także czynny udział w zespołach: Dźwięki Kolorów Retro (od 2013) i Red Inn (od 2017) z którymi nagrał parę płyt. Obecnie pracuje nad stworzeniem aplikacji dla perkusistów.

 

  • Przemysław Ślusarczyk - stage piano

Opolski kompozytor, dyrygent, manager kultury. Pomysłodawca wielu nagradzanych akcji promujących opolską twórczość artystyczną w nietypowy sposób m.in. "Opolski Ekspres Dęty" czy "Z orkiestrą po Odrze". Jego kompozycje były nagradzane i wykonywane w Polsce i za granicą. Dyrygent specjalizujący się w pracy z orkiestrami dętymi (Orkiestra Politechniki Opolskiej, Orkiestrą Dęta Opolskiego ELektryczniaka, Grudzicka Orkiestra Dęta). Działa artystycznie w wielu obszarach kultury. Prywatnie fan kolei żelaznej (Ostatnia Fabryka Parowozów). Więcej o artyście na stronie: https://slusarczyk.eu 

 

  • Rafał Ślusarczyk - instrumenty perkusyjne

Zafascynowany perkusją i instrumentami perkusyjnymi od najmłodszych lat. Działa aktywnie i koncertuje od 5 lat z zespołami orkiestrowymi w ramach el12 Opole Politechnic Band - grupy koncertowej i nie tylko. Obecnie uczeń klasy perkusji NSM I stopnia "Preludium" w Opolu. Prywatnie miłośnik wędkarstwa i gotowania. Członek Orkiestry Politechniki Opolskiej.

 

  • Paweł Zając - trąbka

Pochodzi ze Stronia Śląskiego. Kształcił się na trąbce w PSM II stopnia w Nysie. Doświadczenie w grze zespołowej zdobył w orkiestrach dętych m.in. w Zalesiu Śląskim i Złotym Stoku. Brał udział w wielu projektach muzycznych. Obszar działalności to m.in. jazz i improwizacja. Na co dzień gra obecnie z Orkiestrze Politechniki Opolskiej.

 

 

Podziel się ze znajomymi: